Oświadczenia

14 stycznia 2019

To dramatyczna informacja. Nie mamy słów by skomentować śmierć Prezydenta Adamowicza. Składamy kondolencje rodzinie i zapewniamy, że Paweł pozostanie w naszej pamięci.

Bezpartyjni Samorządowcy z Warszawy.

13 stycznia 2019

Bezpartyjni Samorządowcy z Warszawy z głębokim niepokojem i przerażeniem przyjęli informację o bestialskim ataku nożownika na naszego Kolegę, Samorządowca, Prezydenta Miasta Gdańska.
Niebywałym jest, że w trakcie wspaniałej imprezy charytatywnej jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, następuje atak na Człowieka pracującego na rzecz innych ludzi.
Praca samorządowca, która daje wiele satysfakcji jest również pracą trudną i jak widać niebezpieczną.
Niestety, klimat walki, zniesławiania, czy wręcz upadlania innych, tworzony przez czołowych polityków z ul. Wiejskiej prowadzi do nienawiści, a ta do takich właśnie sytuacji.
Myślami, obecnie, jesteśmy z Pawłem. Wierzymy, że ze szpitala w Gdańsku będą napływać tylko dobre informacje.
Pawle! Trzymaj się i bądź dzielny! Walcz!

Zarząd Bezpartyjnych Samorządowców w Warszawie

24 września 2018
Oświadczenie szefa sztabu wyborczego Bezpartyjnych Samorządowców w Warszawie

Szanowni Państwo,

Z wielką radością pragnę powiadomić wszystkich Państwa, mieszkańców Warszawy, że Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy uzyskał status ogólnopolskiego komitetu wyborczego – zarejestrowaliśmy bowiem listy wyborcze do 62 okręgów wyborczych do sejmików wojewódzkich, z ogólnej liczby 85 w całym kraju, przy czym w każdym województwie zarejestrowaliśmy listę wyborczą do sejmiku w co najmniej jednym okręgu. Zarejestrowaliśmy około 450 kandydatów do sejmików i około 300 kandydatów do rad powiatów, a współpracujące z nami komitety lokalne zarejestrowały w całym kraju setki kandydatów do rad miejskich i gminnych. Należy dodać, że KWW Bezpartyjni Samorządowcy wystawia też pod swoją marką wielu bezpartyjnych kandydatów na prezydentów dużych miast, jak Warszawa, Łódź, Wrocław, Szczecin, Zielona Góra, Radom, ale też kandydatów na prezydentów i burmistrzów w wielu mniejszych ośrodkach, jak Nowy Sącz, Suwałki, Lubin, Bolesławiec, czy Sochaczew.

Oznacza to istotną zmianę jakościową w stosunku do sytuacji sprzed 4 lat, gdy w kilku województwach zostały co prawda zarejestrowane bezpartyjne komitety wyborcze w wyborach do sejmików, ale pod różnymi nazwami(m.in. KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa). Pamiętamy, że strategia polegająca na działaniu w rozproszeniu nie przełożyła się wówczas na sukces wyborczy. W tegorocznej kampanii samorządowej KWW Bezpartyjni Samorządowcy będzie uczestniczyć na równych prawach z partiami politycznymi i koalicjami partii politycznych, wszystkie nasze listy wyborcze otrzymają jeden z pierwszych numerów, wykorzystamy bezpłatny czas antenowy w mediach publicznych itd.

Naszym kandydatem na urząd Prezydenta m.st. Warszawy jest pan Sławomir Antonik, bezpartyjny Burmistrz Dzielnicy Targówek, inżynier, prawnik i menedżer, który pełni ten urząd od 6 lat (wcześniej był zastępcą burmistrza). To osoba o bardzo dużej wiedzy i doświadczeniu w zarządzaniu w ramach struktury samorządowej w Warszawie. Żaden z kandydatów na prezydenta Warszawy zgłoszonych przez partie polityczne nie posiada takiej, jak on, wiedzy ani doświadczenia. Osoby te nigdy nie pracowały w samorządzie terytorialnym – jeśli zostaną wybrane, będą musiały się uczyć samorządu od zera, albo poddadzą się woli urzędników, których zatrudnią w Gabinecie Prezydenta Miasta, w kluczowych biurach i zarządach komunalnych.

W Warszawie zarejestrowaliśmy kandydatów do Sejmiku Mazowieckiego i do Rady m.st. Warszawy we wszystkich okręgach wyborczych, przy czym listy do Rady Miasta złożyliśmy do rejestracji, jako pierwsi w Warszawie. KWW Bezpartyjni Samorządowcy wystawił też kandydatów do rad 6 dzielnic Warszawy(Mokotów, Wilanów, Śródmieście, Ochota, Praga Południe i Wawer), a w 8 dzielnicach jest w sojuszu z lokalnymi komitetami wyborczymi– oto ich nazwy:

Bemowo – Komitet Wyborczy Wyborców Wybieramy Bemowo z J. Dąbrowskim i BWS
Białołęka – Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Inicjatywa Mieszkańców Białołęki
Bielany – Komitet Wyborczy Stowarzyszenia „Razem dla Bielan”
Praga Północ – Komitet Wyborczy Wyborców Kocham Pragę
Targówek – Komitet Wyborczy Wyborców „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza”
Ursus – Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Obywatelskie w Ursusie
Ursynów – Komitet Wyborczy Projekt Ursynów – Lokalnie Najlepsi
Włochy – Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Mieszkańców Dzielnicy Włochy

W pozostałych dzielnicach rozmowy o współpracy z lokalnymi komitetami są w toku.

Nasze listy wyborcze odzwierciedlają pełen przekrój społeczny aktywnych mieszkańców Warszawy, kobiet i mężczyzn, ludzi z dużym doświadczeniem i młodych, którzy nie działają w naszym mieście w strukturach partii politycznych, lecz w komitetach lokalnych, stowarzyszeniach, fundacjach, samorządzie spółdzielczym, czy radach osiedli. Bezpartyjni stanowią bowiem ponad 98% ogółu mieszkańców Warszawy.

Należy dodać, że pierwszy impuls do utworzenia KWW Bezpartyjni Samorządowcy w Warszawie dały lokalne organizacje zrzeszające bezpartyjnych samorządowców w poszczególnych dzielnicach naszego miasta – część z nich działa pod lokalną nazwą od wielu lat. W chwili obecnej nasz sojusz z lokalnym komitetem wyborczym oznacza poparcie KWW Bezpartyjni Samorządowcy, jako organizacji ogólnopolskiej, dla konkretnej bezpartyjnej listy wyborczej do rady dzielnicy, a z drugiej strony – zapewnia wsparcie od lokalnych kandydatów na radnych dzielnic dla kandydatów Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmiku, na urząd Prezydenta miasta i do Rady m.st. Warszawy.

Szanowni Państwo,

Warszawski samorząd terytorialny nie może zostać, kolejny raz, zawłaszczony przez działaczy partyjnych. Dlatego prosimy o aktywne wsparcie naszych kandydatów, bezpartyjnych samorządowców, do Rady m.st. Warszawy, na Prezydenta Miasta, do Sejmiku Mazowieckiego, a także kandydatów zgłoszonych przez nas i organizacje sojusznicze w wyborach do rad dzielnic – zarówno w okresie kampanii wyborczej, jak i na kartach do głosowania w dniu wyborów.

Warszawa, 24 września 2018 r. Szef Sztabu Wyborczego - Wojciech Matyjasiak

19 września 2018

Informacja dla mediów

15 września 2018

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE POPARCIA KANDYDATA NA PREZYDENTA PANA PATRYKA JAKIEGO PRZEZ PIOTRA GUZIAŁA

Bezpartyjni Samorządowcy nie są zaskoczeni rezygnacją Piotra Guziała z ubiegania się o fotel Prezydenta Warszawy. Od samego początku twierdziliśmy, że nie jest On w stanie stworzyć list do Rady Warszawy, co jest formalnym warunkiem zgłoszenia kandydata na ten urząd.

Pokazało to również, że pozycja Piotra Guziała w warszawskim samorządzie nieustająco słabnie. Ubolewamy nad tym, gdyż startując razem w poprzednich wyborach liczyliśmy, iż Piotr wykona ciężką pracę na rzecz budowy bezpartyjnego środowiska samorządowego - niestety stało się inaczej. Naszym zdaniem, Piotr jako radny Rady m.st. Warszawy zmarnował swoją szansę.

Nie jesteśmy też zaskoczeni, że poparł Patryka Jakiego. Od dawna znane nam są związki Piotra Guziała z partią Prawo i Sprawiedliwość. Może jest to dziwny sojusz, szczególnie biorąc pod uwagę lewicowe przekonania Piotra, jednak szanujemy dokonywane wybory. Czasem żeni się i ogień z wodą. Obietnicą zapewne jest stanowisko wiceprezydenta. Tylko, że obietnice te padają zbyt często a wiceprezydentów może być tylko czterech.

Ostateczną decyzję co do poparcia poszczególnych kandydatów mają wyborcy. To Oni zdecydują kto zasługuje na pełnienie zaszczytnej funkcji Prezydenta Warszawy. Wszystkim mieszkańcom naszej Stolicy życzymy dobrych decyzji przy urnie. Piotrowi Guziałowi życzymy by znalazł swoje miejsce na mapie politycznej, tak by mógł spełniać swoje ambicje.

KWW Bezpartyjni Samorządowcy w Warszawie