Nasze inicjatywy

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uruchamiamy wielką akcję krwiodawstwa.

Komitety wyborcze i osoby, które je popierają, wystartują w zawodach: kto odda więcej krwi?

W środę, 26 września 2018, od godziny 11.00 do godziny 16.00 pod Pałacem Kultury i Nauki podstawiono specjalny krwiobus. Krew można również oddawać w każdym innym punkcie krwiodawstwa.

Bezpartyjni Samorządowcy i ich znajomi mogą oddawać krew na hasło "Bezpartyjni", co zostanie zarejestrowane. Przedsięwzięciu towarzyszy nadzieja, że akcja stanie się ogólnopolska.

Na konferencji prasowej Sławomir Antonik, ogłosił współzawodnictwo oraz zaprosił do niej inne komitety wyborcze do działania w tej szczytnej sprawie.

 

 

Mieszkańcy Śródmieścia (BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY) zaprezentowali pomysł uczczenia pamięci Pani Ireny Szewińskiej
Pomysł zakłada następujące elementy:

Zmiana nazwy ulicy Międzyparkowa na Aleje Ireny Szewińskiej.
Aby dokonać zmiany, wg uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie nazewnictwa obiektów miejskich, należy złożyć wniosek wraz z 200 podpisami Warszawiaków popierających inicjatywę. Podpisy zaczynamy zbierać 3 sierpnia. Lista miejsc i terminy zbierania podpisów będą publikowane na profilu Mieszkańcy Śródmieścia. Jednym z warunków nadania patrona dla ulicy jest wymóg upłynięcia 5 lat od śmierci wspomnianej osoby. Niemniej, Prezydent Warszawy może wyrazić zgodę na skrócenie tego czasu.

Pomnik Ireny Szewińskiej
Wstępna koncepcja zakłada przerobienie północnego chodnika ulicy Międzyparkowej (po zmianie Aleja Ireny Szewińskiej) na bieżnie długości około 220 metrów. Na niej usytuowane będą tablice informujące o osiągnięciach Pani Ireny. Siedem będzie symbolizowało medale olimpijskie, zaś ostatnia tablica będzie poświęcona „Matce Polskich Sportowców” – jako że macierzyństwo oraz praca wychowawcza były zawsze ważną częścią życia Naszej bohaterki. W celu wyłonienia finalnej wersji projektu, ogłosimy konkurs dla młodych projektantów. Będzie on ogłoszony po zebraniu funduszy.

Zbiórka funduszy
Z uwagi na oddolny charakter inicjatywy, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę na portalu zrzutka.pl Całkowita kwota do zebrania to 500.000 zł z czego ponad 300.000 zł to koszt podłoża w postaci bieżni, niecałe 100.000 zł przeznaczymy na tablice. Pozostała część zebranych pieniędzy będzie przeznaczona na konkurs dla młodych projektantów. Przewidujemy nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia. Zbiórkę zakończymy 30 września. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/9vja3n

Gorąco zachęcamy do wspierania naszej inicjatywy!