Sławomir Antonik

Kandydat na Prezydenta m.st. Warszawy

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,

Sławomir Antonik - to kandydat Bezpartyjnych na Prezydenta m.st. Warszawy. W kilku zdaniach chcemy przedstawić osiągnięcia naszego kandydata, aby przekonać Państwa, że Warszawie nie potrzeba polityka lecz menadżera, którym jest Sławomir Antonik.

Antonik od 12 lat związany jest ze stołecznym samorządem. Ten rodowity warszawiak pełni z powodzeniem funkcję burmistrza jednej z największych warszawskich dzielnic. W trakcie sprawowania przez niego urzędu, dzielnica Targówek zmieniła się radykalnie.

Nowe inwestycje, rosnące nakłady na oświatę,  dobra komunikacja – to podstawa do wystawiania oceny samorządowcom i Antonik egzamin z samorządności zdał z powodzeniem.

Absolwent Politechniki Warszawskiej, inżynier z wykształcenia, znakomity menadżer, ratownik morski z zamiłowania - tak najkrócej można przedstawić Sławomira Antonika, kandydata Bezpartyjnych na Prezydenta m.st. Warszawy.

W swojej działalności samorządowej na Targówku, Antonik położył ogromny nacisk na  przedsiębiorczość i edukację.

Z jego inicjatywy powstało „Forum Przedsiębiorców na Targówku”, zrzeszające lokalnych przedstawicieli biznesu, tworzących miejsca pracy w dzielnicy.

Utworzona została Wszechnica Edukacyjna, zrzeszająca mieszkańców Targówka, która stanowi znakomite źródło informacji dla rodziców, których dzieci uczą się w szkołach na Targówku. Wykłady w ramach Wszechnicy cieszą się niesłabnącym powodzeniem i poruszają najbardziej wrażliwe problemy, z jakimi mogą zetknąć się młodzi ludzie i ich  rodzice.

Dzięki staraniom Sławomira Antonika została utworzona na Targówku społeczna Rada Kombatancka, działająca przy burmistrzu dzielnicy. Dzisiaj rada zrzesza kilkadziesiąt organizacji kombatanckich, które prężnie działają na Targówku.

Szanowni Państwo, od kilkunastu lat służę mieszkańcom dzielnicy Targówek jako burmistrz. Staram się swoją pracę wykonywać sumiennie, rzetelnie i uczciwie. Jako samorządowiec wiem, że Warszawie niepotrzebne są partyjne spory i kłótnie. Samorząd jest po to, aby służyć mieszkańcom, dlatego  do wyborów idę z hasłem „Miasto to ludzie”. Pamiętajmy o tym, abyśmy wspólnie, bez partyjnych waśni i sporów, tworzyli naszą małą ojczyznę, której na imię Warszawa.   

Pozdrawiam serdecznie

Sławomir Antonik